Ostre Zawody 2016

Jesienią 2016 r. odbyła się druga edycja Ostrych Zawodów.

Mając do dyspozycji piekielnie pikantne papryczki Carolina Reaper, oraz doświadczenie w przygotowywaniu autorskich sosów, doszliśmy do wniosku, że należy połączyć jedno z drugim i zorganizować dla Was prawdziwe wyzwanie 🙂

Pierwsze eliminacje

Podzieliliśmy Zawody na 2 etapy: 3 tury eliminacji, w każdych brało udział 3 uczestników, oraz wielki finał. Eliminacje okazały się dla niektórych naprawdę hardkorowym przeżyciem – dla wielu było to pierwsze spotkanie z sosem o palącej ostrości 2 000 000 w skali SHU.

Zadaniem śmiałków było zjedzenie jak największej ilości kebaba z 80 gramami nieziemsko ostrego sosu w czasie 10 minut. Wszystkie kebaby były ważone przed, i po podaniu zawodnikom. Na tej podstawie obliczana była różnica wagi – ten, kto zjadł najwięcej, wygrywał.

Nie obyło się bez łez, gorących emocji i przede wszystkim gromkiego dopingu publiczności wspierającej zmagania zawodników.

Drugie eliminacje

Finaliści, mimo że zaprawieni w bojach mieli niełatwe zadanie – tym razem w kebabie znajdowało się dwa razy więcej ostrego jak maczeta sosu – 160 g. Mimo to, zwycięzca Ostrych Zawodów 2016 poradził sobie koncertowo, zjadając 308 gramów piekącego dwa razy kebaba!

Wideorelację z Ostrych Zawodów 2016 w Kebabie Pod 13 możecie zobaczyć tutaj: