Ostre Zawody

Dla wielu jesień do smutna, zimna i nostalgiczna pora. Jednak nie dla uczestników corocznych Ostrych Zawodów, którzy stawiają czoła kebabowi z najostrzejszym sosem w mieście!

Zawody podzielone są na 2 etapy: kwalifikacje składające się z trzech tur oraz wielki finał. W każdej turze kwalifikacji udział bierze trzech śmiałków, otrzymują oni za darmo kebaba w cieście ze 80 gramami sosu przygotowanego z najostrzejszej papryczki na świecie – Carolina Reaper! Jej ostrość na skali ostrości Scoville’a (SHU) wynosi 2 000 000, dla porównania ostrość Jalapeno ma zaledwie 2 500 – 8 000 jednostek SHU.

Wygrywa ten, kto jako pierwszy w ustalonym czasie zje najwięcej palącego podniebienie kebsa. Po upływie przepisowych 10 minut, śmiałkowie odkładają swoje porcje na talerze, po czym są one ważone.

Trzech twardzieli, którzy dostali się do wielkiego finału, walczy o miano prawdziwego kozaka – a to nie lada wyzwanie, bo w finałowych kebsach znajduje się nie 80, a 160 gramów ostrego jak płonąca maczeta sosu! Zwycięzca otrzymuje od nas voucher na 10 kebabów, dozgonny szacun oraz pamiątkowy dyplom.

Masz się za prawdziwego kozaka? Poczekaj do jesieni i weź udział w Ostrych Zawodach 2018!